Pulbervärv

Pulbervärve kantakse pinnale elektriväljas spetsiaalsete seadmetega. Värviosakesed laetakse kas tribomaatilise või elektrostaatilise värviseadmega ning peale seda kuumutatakse ahjus vastavalt värvitüübile umbes 15-20 minutit keskmiselt 200 kraadi juures. Pulbervärv koosneb vaigust, kõvendist ehk termoreaktiividest, pigmendist ning täite ja lisaainetest. Põhiliselt kasutatakse metalli, vähesel määral ka klaasi värvimiseks. Hetkel on Interpon alustanud ka puidu ja MDF-i värvide tootmisega (Interpon Woodcote T).

Pulbervärv jagatakse kolme peamisse rühma:
EPOKSIIDPULBER on hea keemilise taluvusega kuid välispindadel kriidistub kergesti ja tuhmub UV kiirguse käes.
EPOKSIID-POLÜESTER ehk hübriidpulber on hea löögikindlusega ja paindekindlusega kuid ei kannata samuti välistingimusi. Kasutatakse kui värvitav detail läheb interjööri.
POLÜESTERPULBER on suurepärase ilmastikukindlusega ning hea korrosioonikindlusega ja samuti ei kaota oma tooni ega läiget UV kiirguses. Samuti on rahuldav löögitugevus ja paindekindlus ning seetõttu ongi polüester enimkasutatav pulber. Eriti hea ilmastikutaluvuse annab kui kanda enne värvimist krundiks pinnale tsinkpulber (vt. Pulbertsink)

Lisaks on kasutusel ka polüuretaanpulber mida iseloomustab hea aastaringne mehaaniline ning keemiline taluvus samuti ka välispindadel kuid tavakasutuses on halvaks küljeks selle kõrge hind. Interpon toodab EC sarja (easy clean) ehk anti – graffity värvi mis on polüuretaani baasil ja mida on edukalt kasutatud suurlinnade metroodes, bussijaamades ja samuti taksofonide jne., värvimisel kus tuleb tihti pindu puhastada ning Interpon EC ongi mõeldud lihtsalt graffity`st puhastamiseks.

Kuna pulbervärvis ei kasutata lahusteid siis on võrreldes vedelvärviga pulbril palju eeliseid:
– kohene kasutusvalmidus
– tuleohu vähenemine
– ei teki kulukaid lahustikadusid
– keskkonna puhtus
– ei teki probleeme heitvee likvideerimisega
– väheneb oht töötajate tervisele
– töötlemisaeg väheneb
– kuni 95% pulbri korduvkasutus

Saatke meile infopäring ja leiame vastused Teie küsimustele: