Skip to main content

Värvid

Pakume laias valikus Akzo Nobel’i pulbervärve ja Cromadex tooteid. Pulbervärve kantakse pinnale elektriväljas spetsiaalsete seadmetega. Värviosakesed laetakse kas tribomaatilise või elektrostaatilise värviseadmega ning peale seda kuumutatakse ahjus vastavalt värvitüübile umbes 15-20 minutit keskmiselt 200 kraadi juures. Pulbervärv koosneb vaigust, kõvendist ehk termoreaktiividest, pigmendist ning täite ja lisaainetest. Põhiliselt kasutatakse metalli, vähesel määral ka klaasi värvimiseks. Hetkel on Interpon alustanud ka puidu ja MDF-i värvide tootmisega (Interpon Woodcote T).

Pulbervärv jagatakse kolme peamisse rühma:

 • Epoksiidpulber on hea keemilise taluvusega kuid välispindadel kriidistub kergesti ja tuhmub UV kiirguse käes.
 • Epoksiid-polüester ehk hübriidpulber on hea löögikindlusega ja paindekindlusega kuid ei kannata samuti välistingimusi. Kasutatakse kui värvitav detail läheb interjööri.
 • Polüesterpulber on suurepärase ilmastikukindlusega ning hea korrosioonikindlusega ja samuti ei kaota oma tooni ega läiget UV kiirguses. Samuti on rahuldav löögitugevus ja paindekindlus ning seetõttu ongi polüester enimkasutatav pulber. Eriti hea ilmastikutaluvuse annab kui kanda enne värvimist krundiks pinnale tsinkpulber.

Lisaks on kasutusel ka polüuretaanpulber mida iseloomustab hea aastaringne mehaaniline ning keemiline taluvus samuti ka välispindadel kuid tavakasutuses on halvaks küljeks selle kõrge hind. Interpon toodab EC sarja (easy clean) ehk anti – graffity värvi mis on polüuretaani baasil ja mida on edukalt kasutatud suurlinnade metroodes, bussijaamades ja samuti taksofonide jne., värvimisel kus tuleb tihti pindu puhastada ning Interpon EC ongi mõeldud lihtsalt graffity`st puhastamiseks.

Kuna pulbervärvis ei kasutata lahusteid siis on võrreldes vedelvärviga pulbril palju eeliseid:

 • kohene kasutusvalmidus
 • tuleohu vähenemine
 • ei teki kulukaid lahustikadusid
 • keskkonna puhtus
 • ei teki probleeme heitvee likvideerimisega
 • väheneb oht töötajate tervisele
 • töötlemisaeg väheneb
 • kuni 95% pulbri korduvkasutus

Pulbervärvid:

Kruntvärv

Toote infoleht:
Interpon APP120

Interpon 100

Interpon 100 kujutab endast pulbervärvide seeriat epoksiidvaigu baasil, mis on ettenähtud toodete ja nende komponentide varustamiseks optimaalse mehhaanilise vastupidavusega ja suurepäraste kaitseomadustega tingimustes kus pole ette näha kestvat allutamist UV-kiirgusele ja ilmastikumõjudele.

Toote infoleht:
Interpon 100

Interpon 700

Interpon 700 kujutab endast pulbervärvide seeriat epoksiidvaigu/ hübriidpolüestrite baasil, mis omavad parimat värvuspüsivust, kuumakindlust ja vastupidavust UV-kiirguse suhtes võrreldes puhta epoksiidvaigu baasil toodetava Interpon 100 seeriaga, kuid mis samaaegselt optimaalses kooskõlas säilitavad oma dekoratiivsed ja kaitsvad omadused. Interpon 700 pulbreid pakutakse täielikus värvigammas muuhulgas ka läikivatena, poolläikivatena, krobepinnalistena, metalliläikelistena ja eritöötluses, samuti on võimalik tarnida värvitoone tellija soovi kohaselt.

Täieliku tootekirjelduse saamiseks võtke ühendust!

Toote infoleht:
Interpon 700

Interpon TC

Interpon TC on üks enimkasutatavaid, polüestril põhinev TGIC-d mittesisaldav pulbervärvide sari. TC on suure vastupidavusega ilmastikutingimuste ja valguse suhtes ning sobib nii elektrostaatilistele kui ka tribomaatilistele seadmetele. Tarnitakse RAL värvistandartitele kohandatult läikivana, poolläikivana ja matina. Soovitatav värvikihi paksus 60-110 micronit.

Täieliku tootekirjelduse saamiseks võtke ühendust!

Toote infoleht:
Interpon TC

Interpon 610

Interpon 610 kujutab endast TGIC-d mittesisaldavat pulbervärvide sarja polüestri baasil. Tagab suurepärase ilmastiku ja UV kiirguse kaitse. Tarnitakse matist läikivateni ning ka struktuursetena ja effekt toonidena. Siia sarja kuulub ka RAL 9006 mida on korduvalt testitud ja leidnud heakskiidu mitmete suurkontsernide toodangu ametlikeks värvideks ( IKEA, SCANIA jne. )

Täieliku tootekirjelduse saamiseks võtke ühendust!

Toote infoleht:
Interpon 610

Interpon D1094 Gloss

Interpon D1094 Gloss on polüestervärv millele on veelgi lisatud aineid ilmastikukindluse saavutamiseks ja kujutab endast pulbervärvide seeriat alumiiniumkonstruktsioonide ja tsingitud terase katmiseks. Rikkalikus värvigammas pakutav Interpon D1094 Gloss ei sisalda TGIC. Ühe osana fassaadi pulbervärvide seeriast, omab Interpon D1094 Gloss suurepärast ilmastikuolude taluvust ja värvipüsivust ning vastab kõigile põhilistele konstruktsiooniliste katete Euroopa standarditele. Kõik Interpon D1094 Gloss värvid vastavad täielikult normidele BS6496:1984, BS6497:1984, Qualicoat Class 1 ja GSB.

Täieliku tootekirjelduse saamiseks võtke ühendust!

Toote infoleht:
Interpon1094D HR läikiv

Interpon Express

Interpon Express on kiire väikeste pulbervärvi koguste valmistusteenus. Patenteeritud tehnoloogiat kasutades pakume Teile ainulaadset teenust valmistades TGIC-vabasid polüestervärve Teie poolt valitud toonides. Interpon Express pulbervärvidega saavutatakse kvaliteetne pinnaviimistlus ja eriti hea vastupidavus ilmastikutingimustele. Mõne päeva jooksul valmistame peaaegu kõiki enimlevinud värvikaartides leiduvaid värvitoone. Lisaks saame valmistada värvi ka Teie poolt etteantud näidise järgi. Paljusid toone saab valmistada ka struktuursetena.

INTERPON Express:
– sobib kõikidesse värvimisseadmetesse
– miinimum tellimiskogus 20 kg
– saab valida tooni
– saab valida läikeastme vahemikus 20-90%

Woodcote T (MDF-i värv)

Interpon Woodcote on mõeldud MDF plaadi värvimiseks. Eeldusteks on MDF plaadi miinimumtihedus 750KG/kuupmeetrile ja niiskus 8-10%. Pind eelkuumutatakse ahjus vastavalt tootelehele. Seepeale tõuseb pinnale niiskus ja detail värvitakse ning kuumutatakse vastavalt tingimustele.

Pulbertsink PZ 790

Pulbertsink PZ 770/polyzink on uut tüüpi tsingi pulbrist alusvärv ( krunt ) mida on testitud mitmeis maailma paikades s.h. Rootsis.Toode PZ 770 on ettenähtud teraspindade kaitseks , et seda protsessi näiteks kuumtöötlusega võrreldes kiirendada. Seetõttu toimub ühes ja samas töökojas samade seadmetega värvimine kui ka tsingi pulbri pealekandmine. Rootsis läbiviidud katsetel tehti kindlaks, et PZ 770 võib võrrelda terase töötlusega kuumtsinkimis meetodil. Siiski tuleb meeles pidada, et PZ 770 nõuab alati oma pinnakatteks toonitud pulbervärvi. Katsetel tõestati ka, et PZ 770 on märgatavalt parem kui tsinkfosfaadi plaat mis oli pinnatud märja alusvärviga ja mille pealisvärviks oli polüesterpulbervärv. Kõikides Rootsis tehtud katsetes kasutati VCE ( Volvo Construction Equipment – Volvo konstruktsioonivahendid ) poolt heaks kiidetud 12 688 tüüpi Interpon polüesterpulbervärvi.

Polyzink 770 soovitatakse kasutada järgmiselt:
– pinda töödeldakse liivapritsiga
– PZ 770 kantakse külmale või kuumale pinnale
– detail kuumutatakse vastavalt ettenähtud ajale
– detail värvitakse pulbervärviga

Saadaval tootekirjeldus koos temperatuuride ja kõvastumisaegadega.

Toote infoleht:
Interpon PZ790

Interpon D2525

Interpon D2525 on ülimalt vastupidav pulbervärvide sari, mis on loodud spetsiaalselt arhitektuurilisteks rakendusteks, kus värvitooni säilimine ja pinna vastupidavus on kriitilise tähtsusega. Interpon D2525 on välja töötatud arhitektuurse alumiiniumi rakenduste jaoks, nagu akna- ja uksesüsteemid, aknaluugid, võred, balustraadid, päikesevarjud, perforeeritud ekraanid, kardinseinad, kaupluste fassaadid jne. Sobilik ka sisetingimustesse. Class 2 värvide sari. Tootja poolt 25 aastane globaalne garantii.

Toote infoleht:

Interpon-D2525-Brochure

Lisa elule värvi!

Oma tooteid värvivad INTERPON’iga Chrysler, BMW, Ford, Jaguar, GM, Scania, Volvo, Timberjack, John Deere, Fiskars, Electrolux, IBM, Nokia, Ericsson, IKEA ja paljud teised. Kas soovid toodete kohta lisainfot?

Võta meiega ühendust